Miss Polonia Ziemi Dębickiej 2011 (zdjęcia).

miss Ziemii DębickiejMiss Polonia Ziemi Dębickiej 2011 to druga edycja tego konkursu. Główny tytuł zdobyła Anna Sopel, tytuł I vice Miss Paulina Drożdż, II vice Miss Marcelina Firszt, Miss Publiczności Agnieszka Pociask, Miss Internautów Sylwia Balza, Miss Foto wspomniana już Marcelina Firszt oraz Miss Sponsora Głównego Anna Marek.
Strona niniejsza jest blogiem fotograficznym więc ograniczam się do komentarzy pod tym kątem. Z pewnością większe pole do popisu (fotograficznego) było rok temu a to za sprawą kilku drobiazgów. Raz to poprzednio na scenie więcej działo się ze światłem, po prostu lubię robić zdjęcia w snopach kolorowych świateł, jest to trudniejsze ale z pewnością bardziej efektowne. Po drugie tuż przed wybiegiem usytuowane były fotele widzów i to VIP-ów. Chcąc zająć odpowiednie miejsce do fotografowania musiałbym komuś zasłonić widok. Za to oświetlenie prezentujących się na wybiegu kandydatek było już staranniejsze. Do tego takie szczegóły jak przeszkadzający statyw na mikrofon w danym czasie niepotrzebny czy plecy operatora filmowego na scenie (pod koniec) zamiast widoku finalistek. No ale być może ja też komuś przeszkadzałem za co przepraszam. Pewnie na te uwagi jest jakieś wytłumaczenie a może to tak jak ze złą tancerką, która narzeka na ciasny pantofelek? W końcu też nie dla samych fotografów galę się organizuje. Oczywiście zaznaczyć należy, że jest to impreza młoda a organizatorzy, zapewne z niewygórowanym budżetem starają się, co należy docenić. Dodane: organizatorzy nadesłali mi wyjaśnienia odnośnie pewnych szczegółów i nie wszystko wygląda tak jak mnie się wydawało, a są to pewne obiektywne przeciwności niezależne od nich samych.

Wybory miss uświetnił zespół Mocha Trio (wcześniej Tercet) oraz pokaz tańca w wykonaniu Michał Baran & co.
Dodam jeszcze, że głównie interesowało mnie fotografowanie kandydatek w sukniach ślubnych stąd przewaga takich zdjęć. To co jest wrzuciłem na gorąco, być może jeszcze coś znajdę w przepastnej pamięci komputera.
Pięknym finalistkom oczywiście gratuluję, organizatorom też.  Zapraszam.

Gdyby ktoś chciał przypomnieć sobie wybory Miss Dębicy z roku ubiegłego wystarczy kliknąć tu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie są mojego autorstwa i moją własnością, chyba, że zaznaczę inaczej. Wszelkie wykorzystanie ich i powielanie bez mojej zgody zabronione.

7 komentarzy do “Miss Polonia Ziemi Dębickiej 2011 (zdjęcia).”

 1. Zgadzam się, iż nie było dość udogodnień dla fotoreporterów, ale Mirosławie – tylko Ty jesteś porządny na tyle, żeby zapowiedzieć się wcześniej. Pozostali fotografowie z reguły wyskakują jak grzyby po deszczu 🙂
  Gdybyśmy wcześniej wiedzieli np że zapowiada się 10 fotografów na galę – wówczas przygotowalibyśmy specjalny sektor dla Was. Bo przecież Wasza pasja łączy się z naszą (umiłowanie piękna mam na myśli 🙂 )

 2. Piotrze, to moje małe narzekanie to trochę tak na własne usprawiedliwienie. Wiem, że to nie tak łatwo zorganizować taką imprezę w warunkach tego miasta, tym bardziej wszelkie inicjatywy docenić trzeba. Gdyby przyszło komuś zorganizować niemałą imprezę to z pewnością przekonałby się, że proste to nie jest, fotografowanie zresztą też. A my fotografujący też czasami jesteśmy utrapieniem. Wszyscy uczymy się na doświadczeniach a łączy nas jak to słusznie ująłeś umiłowanie piękna. Każdy następny rok będzie tylko lepszy.

 3. dla mnie jak zwykle klasa!!! Zapraszam oczywiście jak wybory będą – za rok ! 🙂
  pozdrawiam i dziękuję za piękny reportaż!

 4. Tutaj jest przynajmniej pięknie napisane i bez obrażania finalistek 🙂 Oby tak dalej ! Świetne zdjęcia!

 5. Kamilu, dziewczyny są piękne i takie chciałem je przedstawić. Do obrażania kogokolwiek nie widzę powodów, poza tym na takie rzeczy na mojej stronie nie ma miejsca i nigdy nie będzie. Gdybym nieumyślnie kogoś uraził lub w czymś się mylił wystarczy do mnie napisać a błąd swój naprawię.

 6. Dziękuję za tak ładnie napisany reportaż 🙂 Zrobiłeś kawał świetnej roboty! a zdjęcia są świetne! Serdecznie pozdrawiam 🙂

 7. Mirosławie, nie usprawiedliwiaj się, przecież nie ma powodu! Bo przy takim, a nie innym świetle, zrobiłeś naprawdę wyśmienite zdjęcia i ten konkurs zyskuje także dzięki Twoim reportażom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *