Chłopy nad morzem.

Uciekając od dzikich tłumów nadmorskich „kurortów” po raz drugi na letni urlop wybrałem się z rodziną do tej małej miejscowości. Jest chyba jedyną wsią w Polsce wpisaną do rejestru zabytków a to ze względu  na zachowany oryginalny układ urbanistyczny rybackiej osady. Znajdziemy tam kilka XIX-wiecznych domów szachulcowych, przy każdym z nich umieszczono tablicę z jego historią. Poza tym atrakcją jest jeszcze mała rybacka przystań, gdzie kutry wyciągane są na brzeg. Ciekawie jest obserwować tam rybaków, zwłaszcza o świcie (a nawet trochę przed) kiedy wracają z nocnych połowów a brzask dostarcza wspaniałych barw na niebie i wszystkim wokół. Chwile te trwają krótko i czar szybko pryska. Śpiochy i leniuchy  tego nie zobaczą. Mam nadzieję, że nigdy w Chłopach nie wybudują żadnej promenady, na pewno wtedy bym tam nie wracał. Na plaży rozbić mogę się tam gdzie chcę, nikt nie depcze po moim ręczniku a za plecami mam naturalne wydmy i las a nie beton i spacerowiczów. Więcej zdjęć: przystań rybacka w Chłopach.

2 komentarze do “Chłopy nad morzem.”

  1. Witam, gratuluję zdjęć , a w zasadzie wyczucia , w końcu zdjęcia które robimy to wynik tego co potrafimy zauważyć,
    nie przypadkowo przeglądałem te zdjęcia . Chodzi o miejsce,Chłopy , w którym bywałem będąc dzieckiem wiele razy .
    Taki sentyment . Widzę że kilka kutrów przetrwało kilkadziesiąt lat ,,, Zdjęcia sprawiły że zastanawiam się poważniem nad ponownym odwiedzeniem tego miejsca .To lepsze niż reklamy portali i strony oferujących wczasy nad morzem . Cóż , chyba zacznę szukać konkretne miejsce , na zdjęciach widzę że na wysokości kutrów jest jakiś pensjonat . Ma Pan jakąś wiedzę na ten temat ?

  2. Ładne ujęcia kutrów i morza. Niektóre z nich to już historia CH8 zatonął (ale wydobyli i prawie kończą już odbudowywać), CH16 już nie ma, CH15 wygląda teraz bardziej zwyczajnie. Po ostatnim sztormie całkowicie został wymyty piach i tylko cudem ocalały budynki na górze.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *